top of page

Нестайко «Тореадори з Васюківки»

Нестайко «Тореадори з Васюківки» Захоплюючий пригодницький сюжет твору . Мрія і дійсність у творі, смішне та комічне, романтичне та буденне

Мета: навчити детально переказувати окремі епізоди;

розкрити особливості твору, його пригодницький характер;

розвивати навички виразного читання, переказу прозового твору, коментування його, а також поповнити словниковий запас;

виховувати позитивні риси характеру, активну життєву позицію та бажання читати дитячі художні твори. Тип уроку: комбінований Обладнання: портрет автора з ілюстраціями, підручники, виставка бібліотечних книг. Хід уроку Організаційний момент

Оголошення теми та мети уроку

Актуалізація опорних знань та вмінь

-Вдома ви повинні були дочитати повість «Тореадори з Васюківки». Тож відкрийте робочі зошити, запишіть число, тему уроку і приготуйтесь до вікторини «Так чи ні». Вікторина «Так чи ні»

  • Хлопці хотіли прорити метро під клунею. (Ні, під свинарником)

  • За проїзд у метро хлопці збиралися брати п’ять копійок з учительки української мови. (Ні, математики)

  • Дідусь у покарання примусив хлопців закопувати метро назад. (Так)

  • Зробити підводний човен хлопці вирішили з плоскодонки. (Так)

  • Щоб витягти цуценя з криниці, хлопці принесли мотузку з дому. (Ні, відв’язали козу)

  • Кандидатура корови Маньки не підійшла на тореадорський бій, бо вона була з одним рогом. (Так)

  • Хлопці шукали порятунку від Контрибуції в калабані. (Так)

  • Павлусь дружив з Явою ще з першого класу. (Ні, з 4)

  • Сестра Яви не вимовляла літеру «Л». (Ні, «Р»)

  • До Яви під час хвороби прийша медичка. (Так)

  • Ява з Яришкою найчастіше сварилися через велосипед. (Так)

  • Думаючи, що вмирає, Ява подарував Яришці свій магнітофон. (Ні)

(Учні ставлять + або – на позначення правильного та хибного твердження, потім виконують взаємоперевірку за поданим ключем). Мотивація навчальної діяльності

- Як ви думаєте, чи живуть серед нас Ява та Павлуша?

Вивчення нового матеріалу

  • Виразне читання епізодів, що найбільш сподобались.

  • Робота зі схемою, яка зображена на дошці.

Заповніть схему «Позитивні та негативні риси характеру хлопців»

А) чому вони друзі?

Б) що в них є спільного?

3. Читання епізоду «Е, сказали ми з Явою» та коментування. Обмін враженнями.

4. Словникова робота

Запис в зошит незнайомих слів.

5. Еврістична бесіда

-Які почуття викликає у вас історія з виставою?

-Як ви ставитесь до драмгуртків, вистав?

-Де в Кривому Розі є місце для їх перегляду?

Закріплення нового матеріалу

  • Робота з таблицею.

За матеріалом прочитаних розділів заповніть таблицю:

Мрія-дійсність,

смішне, комічне- сумне,

романтичне- приземлене, буденне.

Підсумок уроку

  • Гра «Розшифруй висловлювання» В.Нестайка.

Прочитайте та поясніть, чому письменник так думає.

Вд дтч лтртр злжть нзлжнсть крїн.

Голосні для довідки: і, и, я, о, ї, і, е, а, у, , а, е, и, е, а, е, і, У, а, и.

Від дитячої літератури залежить незалежність України.

2. Мікрофон: «Яким я уявляю справжнього тореадора..?» - Дякую, сподіваюся, всі ви отримали задоволення від уроку. Бажаю, щоб ваше дитинство було таким же яскравим і різноманітним, як у Павлуся з Явою, щоб кожен з вас був непересічною особистістю, яка не забуває про закони моралі та етики. Домашнє завдання.

Намалювати ілюстрації до тексту, прочитати інші розділи з повісті Оцінювання.


Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Тегов пока нет.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page